چرا تو یک میلیونر نیستی؟

چرا تو یک میلیونر نیستی؟؟؟

خیلی ها فک می کنند اگه فقط یه کمی بیشتر درآمد داشتند می تونستند به حد کافی ثروتمند بشند. ولی حقیقتی که وجود داره اینکه که ثروتمند بودن کاری با میزان درآمد شما نداره، بلکه بیشتر مربوط می شه به نوع برخورد شما با پول.
دلایلی مثل، تاثیر پذیری منفی از گفته های دیگران، عدم شکیبایی، عادت های بد، بی هدف زیستن، عدم آمادگی، در انتظار باد آورده نشستن، اتکا به دیگران برای مدیریت پول ما، سرک کشیدن به چیزهایی که اطلاعی در مورد اونها نداریم، از شکست ترسیدن و … همه از دلایلی هستند که اکثر اوقات ما را از پول دار شدن منع می کنند.
ده دلیل دیگه هم به ترتیب زیر جزو اصلی ترین دغدغه ها می تونند باشن:
خیلی ها براشون خیلی مهمه که ماشینشون چه شکلی باشه. ذات ماشین این هست که ما رو از یک جا به جای منتقل کنه، ولی خیلی ها این رو نادیده می گیرند و سعی دارند تا با ماشینشون روی بقیه اثر بذارن، سعی دارند تا همه از ماشینشون تعریف کنند و این یعنی هر دو سه سال یکبار مجبورند کلی پول بابت خرید یک ماشین جدید خرج کنند. ( اشاره به اصل ماده گرایی و عدم توجه به ذات قضایا شما رو از اینکه بتونید مناسب پس انداز کنید باز می داره)

اگر شما قبل از اینکه به یک دارایی خاصی برسید خود را در آن وضعیت حس کنید، یعنی از خود انتظار یک زندگی مفرح، یک خانه زیبا و … را داشته باشید در حالی که هنوز به آن درجه نرسید، این باعث می شود که شما برای رسیدن به این درجه اقدام به قرض پول بکنید که نهایتا ترس و واهمه بسیار شما را از رسیدن به نقطه ی ایده آل مانع خواهد شد. (انتظارات زیاد و نابجا همیشه انسان را از خود شناسی و درک موقعیت و نهایتا مدیریت صحیح پول باز می دارد)

کم بودن تنوع معیارهای مالی شما. یک مثل قدیمی همیشه می گه : “هیچوقت همه تخم مرغهاتون رو تو یک سبد نگه ندارید”. داشتن انواع منبع مالی به شما کمک می کنه که از یکهو غیب شدن دارایی تون جلوگیری کنید.

خیلی دیر شروع کردید! جادوی داشتن یک سرمایه درست و حسابی کار کردن روی اون تو مدت طولانی هست. اگه همیشه به خودتون می گید که هنوز فرصت برای پس انداز هست، بزار ایندفعه رو هم صفا کنیم! یه روزی بیدار می شید و می بینید که وا! آهی تو بساط نیست که با ناله سودا کنی!

از کاری که می کنید لذت نمی برید. با اینکه نمی شه همیشه شغل شما، شغل رویاهاتون بشه ولی باید از کاری که می کنید حتما لذت ببرید، اگر حتی کاری رو دارید که حقوقش خیلی زیاده ولی از اون لذت نمی برید، نهایتا مجبور هستید که اون پول اضافی رو خرج خلاص شدن از استرس و دردسرهای اون کارتون کنید.

یاد گرفتن رو دوست ندارید: شاید شما گمون کردید که اگر درستون رو تموم کردید، دیگر نیازی به یاد گرفتن نیست، این باور شاید برای رسید به یک شغل کافی باشه اما هرگز شما رو پول دار نمی کنه. اگر می خواهید ثروتمند شوید باید باید به یاد گرفتن و ارتقاء موقعیت شغلی خودتان بسیار توجه کنید.چیزهایی رو می خرید که به اونها نیاز ندارید:


یه نیگاه دوره خونتون بندازید، تو کمدهای لباس، تو انباری، تو کاراژ و ببینید چند تا چیز پیدا می کنید که چندین ساله ازش استفاده نکردید؟ اگر اجناس زیادی رو پیدا کرده اید بدونید که پولتون رو هدر داده اید و می تونستید این پول ها رو برای افزایش میزان دارایی مفید خودتون به کار ببرید.

ارزش ها رو درک نمی کنید. شما به خاطر دلایل بسیاری یک چیزی رو می خرید اما به ارزش واقعی اون توجهی ندارید. این فقط برای اونهایی که اجناس خیلی گرون رو می خرند صدق نمی کنه، حتی اونهایی که همیشه اجناس ارزون قیمت خریداری می کنند صادقه. همیشه به ارزش چیزی که می خرید اهمیت قائل باشید.

خونتون خیلی بزرگه! وقتی خونه ای رو می خرید که بزرگتر از اندازه ی لازم هست، نهایتا باعث می شه تا الکی کلی پول بابتش خرج کنید. برای تزئینش، مالیاتش، نگه داریش و هزار تا مورد دیگه. بعضی ها شاید اعتراض کنند که ارزشی که روی خونه میاد خیلی زیاده، ولی حقیقت اینه که تا زمانی که سعی کنید استاندارهای زندگیتون رو سطحش رو پائین بیارید، باید قبول کنید که اون پولی که روی خونه و زمین زیرش خوابیده به هیچ وجه باعث لذت شما از پولدار بودن نخواهد بود.

در استفاده از موقعیت ها شکست می خورید: شاید تا به حال خیلی از افرادی شنیدید که یک تصمیم بموقع گرفتند که زندگشیون رو از این رو به اون رو کرده، و به خودتون گفتید که منم می تونستم این تصمیم رو بگیرم! با این حال موقعیت های زیادی هستند که سراغ انسان می آن ولی به شرطی که چشم انسان باز باشه.

شما برای پولدار شدن چه نقشه هایی دارید؟

حق چاپ این مقاله برای TheStreet.com محفوظه.
ترجمه آزاد از قسمت فاینانس یاهو.


برچسب‌ها: چگونه ثروتمند شوم, پول, پولدار, ترفندهای پولدار شدن, ثروتمند, روش های پول دار شدن
/ 1 نظر / 7 بازدید
ایلیا

سلام رقص و آواز پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: اول کسی که نوحه سرایی کرد و به رقص و آواز پرداخت، ابلیس بود. ابلیس وقتی به آدم علیه السلام سجده نکرد و از درگاه الهی رانده شد، به نوحه سرایی و آه و فغان پرداخت و وقتی آدم علیه السلام را با حیله و نیرنگ، تشویق به خوردن از درخت ممنوعه نمود و باعث اخراج وی از بهشت گردید، به ساز، آواز، رقص، پایکوبی و ترانه سرایی پرداخت. برای دیدن اطلاعات بیشتر به وبلاگ سربزن! سپاس